Evinizde kaç bilgisayar var diye bir soruyla başlasak bu yazıya bize hangi sayıyı cevap olarak verirsiniz? Bir masaüstü bir de dizüstü diyip 2 ile soruyu cevaplar mısınız? Yoksa 4 kişilik bir aile olduğunuzu varsayalım ve herbir aile bireyinin de 1’er adet akıllı telefonu olduğunu düşünüp 6 ile mi bitirirsiniz? Eğer cevabınız buysa gelin bir de birlikte sayalım…

Hemen hemen günümüzde her evde bulunan ısı kaynağımız olan doğalgaz için bir kombiye sahip misiniz? O halde bilgisayar sayınız 1 arttı. Ya da çay demlediği zaman size sesli ya da görüntülü ikaz veren çay makineniz? Sayı yine 1 arttı. Peki bunun yanında akıllı televizyonlarınız? Sayı gittikçe artıyor. Ortalama günümüz şartlarında bir evde sayabileceğimiz 11-12 bilgisayar var.

Peki çay makinesine neden bilgisayar diyebildik? Çünkü içerisinde programlanabilir devreler mevcut. Programlanabilir her şey aslında birer bilgisayardır. Bu bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştırmak için vardır. Peki bu bilgisayarları kimler mi kodluyor? Herhangi bir üniversite düzeyi aramadan ve yaş sınırına bakılmaksızın herkes..

Coding İstanbul ekibi olarak ülkemizin 2023 hedefleri arasında da yer alan kodlama eğitimi için en temel düzeyde çocuklara yönelik bir başlangıç yaptık. Bu başlangıç ki şu anda 1000’i aşkın çocuğa ulaşmış durumdayken şu anki nesli geliştirmenin yanı sıra gelecek nesillere de örnek teşkil ediyor. 1 ay süren bu eğitimimizin sonunda çocuklarınıza temel düzeyde vermiş olduğumuz kodlama eğitimi ile çocuğunuzun gelecekte sektördeki yerine katkı sağlamış oluyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir