“Coding ile geleceği kodluyoruz!”

İBB Gençlik Meclisi’nin 10-12 yaş grubu çocuklara kod yazma eğitimi verdiği, Genç Türkiye Zirvesi Akademi Ödülleri kapsamında İbn-i Haldun Gençlik Politikalarına Katkı Projesi Ödülü’ne layık görülen Coding İstanbul’un yeni dönemi başlıyor.

Coding İstanbul projesi, 2015 yılından bu yana İBB Gençlik Meclisi tarafından yürütülen bir eğitim seferberliğidir. Tamamen gönüllük üzerine kurulan bu proje, alanında uzman eğitmenlerden oluşan gönüllü bir ekip ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yürütülmektedir. Proje kapsamında, 10-12 yaş arası çocuklara gönüllü yazılım eğitimi verilmektedir. Coding İstanbul, yazılım ve programlama alanında bir farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Eğitimlerimiz yaygın ve interaktif olarak iki farklı yöntemle verilmektedir. Yaygın eğitim sınıf ortamında bire bir uygulamalı eğitimler şeklinde gerçekleşir. İnteraktif eğitim ise web üzerinden online olarak verilir.

Genel olarak örgün eğitimlerimiz bir aylık periyotlarla yürütülmektedir, web eğitimlerimizde ise herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Eğitimlerimize herhangi bir kıstas aranmaksızın 10-12 yaş arası bütün çocuklarımız katılabilir.

Eğitimlerden önce veli toplantısı ve bilgilendirme yapılmaktadır. Eğitimlerimiz Cumartesi-Pazar günleri gerçekleşmekte, eğitim programı boyunca dersler 10.00-14.00 saatleri arasında, İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında yapılmaktadır. Eğitim tarihleri veli toplantısından sonra belirlenmektedir.

Son başvuru tarihi 22 Şubat 2019’dur.

10-12 yaş grubu başvuru sayfasına gitmek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir